Ve světelské věznici uspořádali Den s dítětem

Již po druhé uspořádala nezisková organizace Mezinárodní vězeňské společenství ve spolupráci s Věznicí Světlá nad Sázavou akci "Den s dítětem".

Jelikož zaměstnancům věznice není lhostejný osud dětí, které za své rodiče nemohou, dostalo 15 dětí ten nejkrásnější dárek – celý den strávit se svou maminkou. Sobotní den se tak nesl ve znamení radosti, smíchu a spousty nezapomenutelných zážitků. Pro všechny účastníky byl připraven bohatý program se soutěžemi, workshopy, hudbou (zajistila pražská kapela On Fire) a občerstvením.

Děti si společně s maminkami vyráběly vlastní fotorámečky, obtiskly své ruce na plátno či stavěly z lega. Nechybělo ani malování na obličej a dopis, který děti napsaly maminkám - ty si ho směly přečíst až na oddílech. Na závěr dostaly všechny děti od Mezinárodního vězeňského společenství spoustu dárků. Při jejich předávání byly dotazovány, co se jim líbilo nejvíce. Téměř všechny řekly, že nejlepší bylo to, že mohly být se svou maminkou.

Slova díků nejen od dětí, ale i rodinných příslušníků, kteří je doprovázeli, zaznívala po celý jak směrem k ředitelce věznice Monice Myšičkové, tak k Mezinárodnímu vězeňskému společenství.

Odsouzené ženy do projektu vybírala věznice. Hlavním kritériem bylo, že musí jít o ženy, které mají se svými dětmi pravidelný kontakt. Tato setkání nejen posilují vztahy mezi matkou a dětmi, ale zároveň odsouzené ženy motivuje k určité změně.

Mezinárodní vězeňské společenství, z.s. (MVS) je nezisková organizace, se kterou Věznice Světlá nad Sázavou dlouhodobě spolupracuje. Pomáhají všem, kterých se zločin dotkl: obětem trestných činů, odsouzeným, propuštěným, rodinám všech, zejména dětem vězňů a pracovníkům justice. Jsou součástí Prison Fellowship International, největší křesťanské světové dobrovolnické organizace v oblasti vězeňství, která pracuje ve více než 120 zemích.

 

Foto: Věznice Světlá n/S.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image