V Humpolci o víkendu odhalili dva řidiče pod vlivem alkoholu, jednoho museli odvést na záchytku
Profilovka
22. 04. 2024
visibility 238

O uplynulé neděli policisté v Humpolci odhalili dva řidiče pod vlivem alkoholu, jednoho museli odvést na záchytku.

V neděli 21. dubna 2024 po čtvrté hodině odpolední odhalili policisté řidiče, který měl přes jedno promile alkoholu v dechu.
Policisté zastavili na ulici Nerudova v Humpolci osobní vozidlo Ford a u jednapadesátiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, která vykazovala hodnotu 1,40 promile alkoholu,“ uvedla tisková mluvčí krajské policie Michaela Lébrová.
Přítomnost alkoholu potvrdily i opakované dechové zkoušky, které vykázaly hodnoty ještě vyšší. Vzhledem k tomu, že hrozilo, že muž bude v další jízdě pokračovat, policisté ho zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Další řidičku pod vlivem alkoholu zastavili policisté v Humpolci tentýž den před devátou hodinou ranní na ulici Hálkova.
Třiačtyřicetileté řidičce osobního vozidla Volkswagen Golf naměřili při dechové zkoušce hodnotu 1,25 promile alkoholu a obdobně tomu bylo také při opakovaných zkouškách. Následně se podrobila odběru krve v nemocničním zařízení,“ informovala policejní mluvčí Lébrová.
Žena v další jízdě již pokračovat nesměla, ale řidičský průkaz jí zadržen nebyl, neboť jej policistům nepředložila. I v tomto případě byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Všechny případy se nadále prověřují.

 

Zdroj: KŘP kraje Vysočina
Titulní foto: ilustrační (Mapy.cz)

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image