Tragická nehoda na dálnici u Humpolce, mladý cizinec po nárazu do návěsu zemřel
Profilovka
19. 04. 2024
visibility 176

Tragická nehoda se stala ve čtvrtek v noci na dálnici D1 u Humpolce. Mladý řidič se smrtelně zranil při nárazu do zaparkovaného návěsu.

K dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 18. dubna kolem desáté hodiny večer na 89. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. „Řidič – jednalo se o devatenáctiletého cizího státního příslušníka – s osobním vozidlem Chevrolet Matiz z nezjištěných příčin narazil při sjíždění k dálniční odpočívce přední částí vozidla do zadní části zaparkovaného návěsu, který zde stál,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Jízdní souprava stála při pravém okraji odbočovacího pruhu, na neosvětleném místě, označená reflexní vestou oranžové barvy, která byla pověšená na levém zadním rohu návěsu a souprava měla rozsvícena obrysová světla. Řidič soupravy uvnitř kabiny vozidla vykonával bezpečnostní přestávku.

„Po nárazu zůstalo osobní vozidlo zaklíněno pod zadní částí návěsu, kdy následkem dopravní nehody řidič v osobním vozidle utrpěl rozsáhlá zranění, která byla neslučitelná s životem, a na místě nehody svému zranění podlehl,“ informovala Dana Čírtková.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z HS Humpolec, kteří likvidovali následky dopravní nehody a provedli protipožární opatření.

Další okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem šetření policistů dálničního oddělení Velký Beranov.

 

Zdroj: KŘP kraje Vysočina, HZS kraje Vysočina
Foto: PČR

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image