Světlá nad Sázavou hostila republikový turnaj starších přípravek
Profilovka
17. 10. 2023.
561

Třináct týmů se v neděli 15. října 2023 zúčastnilo turnaje starších přípravek ve Světlé nad Sázavou a při pohledu na přehled startujících lze konstatovat, že zastoupení bylo opravdu republikové. Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Po skupinové fázi následovalo play-off, které vyvrcholilo zápasy o konečném umístění v turnaji.

Do bojů o medaile postoupily rovnoměrně dva zástupci z Čech a Moravy. V zápase o bronz Baník Ostrava přehrál FK Pardubice, ve finále pak na sebe narazily dívky SK Slavia Praha a Lokomotivy Brno, kdy si celkové vítězství nakonec připsaly hráčky pražského klubu. Slavnostního vyhodnocení turnaje se ujala Eva Haniaková, legenda českého ženského fotbalu, které asistoval Aleš Meloun jako zástupce Komise ženského fotbalu FAČR.

„Byla jsem oslovena panem Markem Opočenským, zda bych předala ocenění v rámci turnaje starších přípravek ve Světlé nad Sázavou. Ráda jsem souhlasila. Jednak jsem jako trenérka s děvčaty Sparty vyhrála dva předešlé turnaje, pořádané ve Světlé nad Sázavou, ale i z důvodu, že vždy organizace díky "správcové" Ditě Pohnětalové byla perfektně zvládnutá. Byla jsem mile překvapena, že úroveň letošního turnaje byla velmi dobrá. Chválím děvčata z Brna, Ostravy, Slavie a Pardubic, která se umístila na prvních čtyřech místech. Uznání a pochvalu ale zaslouží i ostatní týmy za výkony a za bojovnost. Vždy ráda přijmu možnost se těchto turnajů dívčích nadějí zúčastnit,“ uvedla Eva Haniaková.

Konečné pořadí turnaje:

1. SK Slavia Praha
2. Lokomotiva Brno H. H.
3. Akademie FC Baník Ostrava 
4. FK Pardubice 
5. FC Slovan Liberec 
6. TJ Sokol Třebeš 
7. AC Sparta Praha 
8. SK Roudnice nad Labem 
9. FK Dukla Praha 
10. FC Hradec Králové 
11. DFK Bohemians 1905
12. FC Sporting Mladá Boleslav 
13. FA Jablonec 

 

Zdroj text a foto: fotbal.cz

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image