Světelští šipkaři popáté ovládli ligový pohár! Ve finále si poradili s rivaly z Ledče
Profilovka
14. 05. 2024
visibility 1048

V sobotu 20. dubna 2024 se odehrálo finále 12. ročníku Ligového poháru družstev v moderních šipkách jako 9. Final Four 2024. Závěrečný turnaj se konal tradičně v Bowling Baru Pražská v Havlíčkově Brodě.

Nejlepší čtyři týmy letošního ročníku ligového poháru RŠS byly nalosovány do KO pavouka. V prvním semifinále se utkal nováček na tomto turnaji D.C. Helax Havlíčkův Brod proti týmu Klobáci B Ledeč nad Sázavou. Ve druhém semifinále se pak představili obhájci loňského vítězství Banditi Humpolec se čtyřnásobnými vítězi Melouni Světlá nad Sázavou.

První semifinále bylo jako na houpačce, prvně vedli Klobáci, poté Helax a následně opět Klobáci. Šipkaři z Ledče měli hodně blízko k postupu do finále již v základním rozpisu. Proti však byl Pavel Suchý, který zavřením 80 bodů vyrovnal stav semifinále na 20:20. V prodloužení byli brodští šipkaři chvíli lepší, ale Klobáci zabrali a nakonec si došli pro ten vítězný bod. Druhé utkání mělo celkem jednoznačný průběh, i když se jednalo o dva největší favority na celkové vítězství. Melouni neponechali nic náhodě, utkání s Bandity si pohlídali a postoupili do svého šestého finále Final Four, kde budou bojovat o pátý titul.

Malé finále a celkové třetí místo získali favoriti z Humpolce, kteří jasně porazili D.C. Helax 21:11. Banditi tak po loňském premiérovém titulu získávají čtvrté vítězství v Malém finále. Pro Helax to byla skvělá zkušenost, a i když se aktuálně jedná až o třetiligový tým, tak na finálovém turnaji zahrál velice slušné zápasy.

Velké finále nabídlo posázavské derby mezi týmy Melouni a Klobáci B. Zkušený tým ze Světlé nezaváhal a po hladkém vítězství 21:7 si připsal již páté vítězství v ligovém poháru. Zároveň tak navýšil svůj rekord v počtu celkových triumfů v historii celé soutěže.

Velká gratulace všem účastníkům a příští sezonu se budeme opět těšit na skvělé výkony a nové příběhy...

Výsledky

Velké finále
  • Melouni Světlá n/S. vs Klobáci B Ledeč n/S. 21:7
Malé finále (o 3. místo)
  • D.C. Helax Havlíčkův Brod vs Banditi Humpolec 11:21
Semifinále
  • D.C. Helax Havlíčkův Brod vs Klobáci B Ledeč n/S. 20:21p
  • Melouni Světlá n/S. vs Banditi Humpolec 21:12
 

Melouni Světlá n/S. - Vítězové Final Four 2024
 

Klobáci B Ledeč n/S. - 2. místo Final Four 2024
 

Banditi Humpolec - Vítězové Malého Finále
 

D.C. Helax Havlíčkův Brod - 2. místo Malé Finále
 

Předseda a kapitán vítězného družstva
 
Foto: RŠS Vysočina