Speed Marathon 2024: Víme, kde se bude v pátek měřit
Profilovka
17. 04. 2024
visibility 882

Akce s názvem SPEED MARATHON je preventivní akce Policie ČR v rámci celoevropské kampaně ROADPOL a je zaměřená na dodržování stanovených rychlostních limitů Policie České republiky. Ta proběhne tento pátek 19. dubna také na Vysočině.

Na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu a vlastních vytipovaných rizikových lokalit budou policisté provádět v průběhu celého dne měření rychlosti.

„Na výběru úseků se nepodílejí jen policisté, ale i samotní občané, kteří měli možnost vybrat úseky, na kterých tato dopravně bezpečnostní akce proběhne,“ upřesnila policejní mluvčí Hana Rubášová.

Konkrétně v našem regionu motoristé vybrali silnici II/150 mezi Novou Vsí u Světlé a Dobrou nad Sázavou. Dále se na Havlíčkobrodsku bude měřit na silnici I/38 (Olšinky, Radostín, obchvat Golčův Jeníkov, Havlíčkův Brod) a II/344 (Rozsochatec, Havlíčkův Brod).

V Humpolci se pak očekává radar v ulici Čejovská a Jihlavská a také mezi Humpolcem a Rozkoší. Kompletní seznam viz níže.

„Cílem těchto preventivních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost na pozemních komunikacích,“ dodala Hana Rubášová.

 

Zdroj: PČR
Titulní foto: ilustrační (archív PČR)

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image