Celníci na Vysočině zachytili téměř sedm tun nezdaněného tabáku, škoda na dani je 22 milionů!
Profilovka
13. 06. 2024.
242

Pořádný úlovek se během víkendové služby na dálnici D1 podařil mobilní hlídce Celního úřadu pro Kraj Vysočina. V sobotu 8. června zastavili celníci na 111. kilometru ve směru na Prahu nákladní vozidlo s přívěsem, v jehož nákladovém prostoru se nacházelo téměř sedm tun nezdaněného tabáku!


Záznam ze zásahu (Celní úřad pro Kraj Vysočina)

„Polský řidič na prvotní dotaz hlídky odpověděl, že veze nějaký odpad z Itálie do Německa. Následně otevřený nákladový prostor vozidla byl zcela zaplněn 48 velkými papírovými krabicemi, v nichž se po zvážení nacházelo celkem 6685,9 kilogramu tabáku,“ sdělil Richard Zeman, tiskový mluvčí krajského celního úřadu.

Celníci poté zjistili, že zboží řidiči polské přepravní společnosti naložila spediční firma v Itálii, a že žádný doklad prokazující zdanění tabákových výrobků u sebe nemá.

„Z důvodu neprokázání zdanění byl tabák zajištěn, škoda na spotřební dani byla prozatím vyčíslena na 22 milionů a 63 tisíc korun. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu krácení daně si případ převzal útvar Pátrání Generálního ředitelství cel,“ doplnil Richard Zeman.

 

Foto, video: Celní úřad pro Kraj Vysočina

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image